Pravda’da Türkiye yazısı: NATO’nun eteklerine saklanan b.k suratlı…

lenin-pravda

 Rusya’da Bolşevik Devrimi sonrası, SSCB dağılana kadar Komünist Parti resmi yayın organı olan Pravda’da, Rusya’ya ait uçağın düşürülmesinin ardından çok sert bir yazı çıktı. Türkiye’nin “NATO’nun eteklerine saklandığını”, Mavi Marmara katliamında da “kuyruğunu kıstırıp kaçtığını” söyleyen yazıda, “b.k suratlı ödlekler” ifadesi de kullanıldı.

Türkiye’nin, Rusya’ya ait bir Su-24 savaş uçağını Lazkiye’deyken düşürmesine Rusya’dan sert tepkiler gelmeye devam ediyor.

Sovyetler Birliği döneminin en etkili günlük gazetesi Pravda’nın internet sitesinde Timothy Bancroft-Hinchey imzasıyla yayımlanan yazıda, Türkiye hakkında ağır ifadeler kullanıldı.

Bugün NATO’nun Rusya’ya saldırdığını söyleyen Hinchey, Rus uçağının Türk hava sahasını ihlal ettiği iddiasıyla ilgili olarak, “Ermeni soykırımını yaptıktan sonra inkar eden bir ülkeden ne beklenir ki?” dedi.

İsrail’in Mavi Marmara katliamını hatırlatarak Türkiye’nin bir konuda çok iyi olduğunu söyleyen yazar şöyle devam etti: “[İyi olduğu konu] Kuyruğunu kıstırıp kaçmak; korkaklığın, sümüklülüğün ve b.k suratlı ödlekliğin koleksiyonu gibi.”

Yazar bugün de Türkiye’nin NATO’nun eteklerine saklanarak Rusya’nın terör karşıtı operasyon yapan uçağını düşürdüğünü yazdı.

Yazar, bölgedeki terörist unsurun Türkiye ve onun dahil olduğu NATO olduğunu savundu.

Hinchey yazısını, Bir kez daha, bütün uluslararası toplumda bir parya devlet olan Türkiye’den ne beklenir? NATO için de, şaşıran var mı? Terörist teröristtir” diye bitirdi.

PRAVDA RUSYA DEVRİMİ’NİN GAZETESİYDİ

Pravda Sovyetler Birliği döneminde Komünist Parti Merkez Komitesi’nin resmi yayın organıydı. 1991 yılında Komünist Parti’nin kapanmasından hemen sonra eski çalışanları tarafından aynı adla tekrar kuruldu. Bugün Rusya’da Pravda adıyla iki ayrı gazete yayınlanmaktadır. Biri özel bir medya kuruluşuna bağlı olarak yayın yaparken, diğeri Rusya Federasyonu Komünist Partisi’nin resmi yayın organıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s