Gerger İmam Hatip Lisesi sapığını ortaya çıkaran gazete bu şekilde cezalandırıldı

bogatekin

Gerger İmam Hatip Lisesindeki taciz skandalını ortaya çıkaran ve olayın üstüne gitmeye devam eden yerel gazeteye erişim engeli konuldu.  Sapığın haberini yaptığı için erişim engeli konulan gazetenin sahibi, “Demek ki korumaya muhtaç çocuklar değil, tacizciymiş.” diye isyan etti.

Adıyaman’ın en küçük ilçesi Gerger’de bulunan Gerger İmam Hatip Lisesi’ndeki tacizi ortaya çıkaran ve haber takip ilkesi gereği art arda yaptığı haberlerle olayın üstüne giden yerel gazetenin internet sitesi kapatıldı. Gerger İmam Hatip Lisesi taciz skandalını ortaya çıkaran Gerger Fırat gazetesinin internet sitesine erişim engeli konuldu.

gergerfirat
Gerger Fırat’ın sahibi gazeteci Hacı Boğatekin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla yasağa tepki gösterdi. Boğatekin, “Gergere Sus Dediler…. Gerger Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla Gerger Fırat’ın internet sitesine erişime yasak koymuşlar.
Kararın gerekçesi ise onlarca çocugu taciz eden namusuz tacizci MSG’yi korumak, doğruları ve olayın üstünü de örtmek. Ben insanım diyenler bu olayın üstüne gidin. Yetkiliker olayı örtbas etmek istiyor.” şeklinde paylaşımda bulundu.yasakkk

Tacizin bir yıl önce meydana geldiği ve sapığa bir yıl içinde 3 kez tayin yaptırıldığını haberlerinden öğrendiğimiz Boğatekin, “Gergerfırat.com üzerinden yayın yapan sitemizi erişime kapattılar. Nedeni de Tacizcinin resmini ve haberini yayınlamak. Gerger İmam Hatip Lisesindeki tacize adı karışan M.S.G.nin Facebook hesabı hala açık daha önce okul çocukları ile çekilen resimler boy boy yayınlanmaya başlandı. Ama devlet bu yayına hiç karışmıyor. Demek ki korumaya muhtaç çocuklar degil, tacizciymiş.” dedi.

gergerr

NE OLMUŞTU?

Adıyaman’ın Gerger ilçesindeki İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gören yaklaşık 30 öğrenciye cinsel istismar yapıldığı gerekçesiyle okul görevlisi 1 hademe tutuklandı, 3 idarecinin görev yeri değiştirildi. Taciz iddiası basından ve kamuoyundan gizlendi. Cinsel istismar 2 yıldır sürüyordu. İddiaya göre kız ve erkek toplamda 30 çocuk istismara maruz kaldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s