Molozlar arasına atılan işçinin çalıştığı şantiyeyle ilgili yeni iddialar

veysellli

İşçinin cesedinin şirketin imajına gölge düşmesin diye molozların arasına atıldığı şantiyeye ilişkin yeni iddialar ortaya atıldı.
Veysel Karani Keleşoğlu adlı 21 yaşındaki işçinin yüksekten düşme sonucu ölmesinin ardından cesedinin inşaat sahasının dışında molozlar arasında bulunmasının yankıları sürüyor.

Cinayetin gerçekleştiği İstanbul Kağıthane’deki Eroğlu Gayrimenkul Yatırım A.Ş’ye ait Skyland İstanbul şantiyesindeki iş güvenliğine ve yaralanan işçilere yapılan muameleye ilişkin yeni iddialar öne sürüldü.
İddialar Veysel Karani Keleşoğlu iş cinayetinin günlerdir tartışıldığı ençok kullanılan Türkçe sosyal medya mecralarından biri olan Ekşi Sözlük’te yer aldı.
Veysel Karani Keleşoğlu’nun ölümüyle gündeme gelen Eroğlu Gayrimenkul’un Skyland şantiyesinde çalıştığını iddia eden Ekşi Sözlük yazarı,  ayağı kırıldığında sahanın ortasında bırakıldığını ileri sürdü.

Skyland İstanbul şantiyesinde çalışan herkesin hayatını kaybetme riski olduğunu belirten The Game nickli Ekşi Sözlük yazarının paylaşımı şu şekilde:

veysellkii

“Aynı şantiyede yıllar önce yaz staj yaptığımda sol ayak bileğimi kırdım. Sahada tek başına bırakılarak s… git SSK’ya dendi. Ayağa eylül sonu gibi kalkmıştım. Her geçerken anasına avradına saydığım şantiyeye yıllar sonra mühendis olarak tekrar gittim. Ufak bir test olması sebebi ile sadece 2-3 saat orada kaldım. Çalışma koşulları, barınma yerleri, yemekhaneler klasik Eroğlu şantiyeleri gibi değil Afrika kabilelerini andırıyordu. Küfrede küfrede oradan ayrıldık.

“Bugün de bu haberi okuyoruz. Şantiye şefinden mutfak elemanına oradaki herkesin hayatını kaybetme riski var veya vardı. Bugün palavradan bariyerler setler çekilir, yarın iş güvenlikçisi gelir palavradan iki bin lira ceza keser yemekler yenir güle oynaya denetim biter. Ceza maliyeye ödenir ve bu süreç kaldığı yerden devam eder.”

Öte yandan tepkilerin giderek artması üzerine Eroğlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş’den de Ekşi Sözlük’te yer alan iddialara ilişkin açıklama yapıldı.

veyselicu

Veysel Karani Keleşoğlu’nun taşeron işçisi olduğunun öne atıldığı şirketten yapılan açıklama şu şekilde:

TAŞERON SAVUNMASI

Ekşisözlük yazarı aritra’nın #64027261 no’lu entry’siyle açılan “inşaatta ölen işçiyi molozların arasına saklamak” ve rita levi montalcini’nin #5198275 no’lu entry’siyle açılan ‘Veysel Karani Keleşoğlu’ başlıkları altında şirketimiz Eroğlu Gayrimenkul hakkında gerçek dışı suçlamalar yer almaktadır. #64027261 ve #5198275 no’lu entry’lere konu olan üzücü olay, Skyland İstanbul projesinde Eryap Mühendislik taşeronu arkitekt firmasının çalışanı olarak görev yapan Veysel Karani Keleşoğlu’nun vefatıdır. merhum veysel karani keleşoğlu, 20 eylül 2016 tarihinden itibaren, iş güvenliğine ilişkin gerekli eğitimleri alarak çalışmaya başlamıştır. merhumun kayıp haberi Eroğlu Gayrimenkul Personel Ve İdari İşleri’ne merhumun kaybolduğu gün yani 26 eylül 2016 tarihinde sabah saatlerinde ulaşmış ve haberin alındığı ilk andan itibaren kapsamlı bir arama başlatılarak güvenlik güçlerine kayıp ihbarı yapılmıştır. aynı firmada çalışan merhumun kardeşi Muhammed Keleşoğlu da karakola giderek kardeşi hakkında kayıp ihbarı yapmış ve ifade vermiştir. Yapılan aramalar sonucunda da merhumun cansız bedeni 27 eylül 2016 öğle saatlerinde inşaat alanının dışında bir bölgede molozları ayrıştıran işçiler tarafından bulunmuş ve olay hemen emniyet güçlerine intikal ettirilerek merhumun ailesi ile temasa geçilmiştir. güvenlik güçleri tarafından bölgede detaylı incelemeler yapılması neticesinde ölüm sebebine ilişkin kesin bir kanaatin oluşmadığı bu üzücü olayın ardından, İstanbul cumhuriyet başsavcılığının 2016/112496 soruşturma numarası ile konu adli makamlara taşınmıştır. adli makamlar merhumun ölüm sebebiyle ilgili kesin sonucun adli tıp ve bilirkişi incelemesi sürecinin tamamlanmasıyla birlikte ortaya çıkacağını belirtmiştir. dolayısıyla konu hakkında adli takibat başlamış ve devam etmektedir. şirketimiz gerek güvenlik güçlerine gerekse adli makamların istediği tüm bilgi ve belgeleri sunarak olayın aydınlanması için üzerine düşen tüm yükümlülükleri yerine getirmiştir ve getirmeye devam etmektedir. konunun ilgili resmi makamlarca en kısa zamanda açıklığa kavuşturulması temennimizdir.”

Veysel Karani Keleşoğlu iş cinayetini okumak için buraya tıklayınız.

The Game’in Ekşi Sözlük’te yer alan entrysi için buraya tıklayınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s