Reina, Ergenekon iddianamelerinde de yer alıyordu

oktayyildimi

Bugün onlarca yurttaşın öldürüldüğü İstanbul Ortaköy’deki eğlence mekanı Reina, kumpas olduğu ortaya çıkan Ergenekon iddianamelerinde de yer almıştı. Ümraniye’de bulunan bombalarla ilgili Ergenekon davasından ‘da tutuklanan emekli Astsubay Oktay Yıldırım’ın güvenlik müdürlüğünü yaptığı İstanbul’un ünlü eğlence mekanı Raina’yı ele geçirmeyi planladığı iddia edilmişti. Ergenekon’dan tutuklanan Behiç Gürcihan‘ın ajandasında yer aldığı öne sürülerek, iddianameye geçenler iddianamesinin 22. delil klasöründe yer almıştı.  Öne sürülenlere göre ajandada, Gürcihan, Ümraniye’de ele geçirilen el bombalarıyla ilgili tutuklanmadan 2 ay önce Reina’nın güvenlik müdürü olan emekli Astsubay Oktay Yıldırım’ın kendisine yeni görevini anlattığını yazıyordu. Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan hakkında bilgilerin yeraldığı notlarda Gürcihan, ‘Patlıcan Burun’ diye kodladığı Oktay Yıldırım’la ‘Capitol Tchibo’da buluştuğunu ve kendisine Reina ile ilgili bilgiler verdiği anlatılıyordu.

OKTAY YILDIRIM KİMDİR?

Oktay Yıldırım;  28 Mayıs 1971 tarihinde Erzurum kökenli bir ailenin çocuğu olarak Elazığ‘da doğdu. İlk ve ortaokulu Elazığ’da bitirdikten sonra, Çankırı Astsubay Hazırlama Okulu ve Piyade Okulu’ndan astsubay olarak mezun oldu. Orduda görev yaparken Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İktisat bölümlerini bitirdi.

Oktay Yıldırım; Orduda uzun süre Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde astsubay rütbesiyle görev yaptı, özel harpçi olarak terörle mücadeleye katıldı. Bir görev esnasında  paraşüt ile atlarken ağır bir sakatlık geçirdi, tedavisinden sonra görevine döndü ancak,1999 yılında Şemdinli’de görevdeyken, aynı sakatlık tekrar etti. Uzunca bir süre tedavi gördükten sonra 2005 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden  Harp Malulü olarak emekli oldu.

Türk Ordusuna karşı düzenlenen uydurma yok etme davalarından tutuklanarak, Ergenekon isimli  davadan 5 Ağustos 2013 günü 33 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hapisteyken OdaTv,  Aydınlık ve Teori Dergilerine yazı yazdı. Yedi yıl tutuklu kalan Oktay yıldırım 2014 yılında Anayasa Mahkemesinin uydurma davalar hakkında verdiği kararla tahliye oldu.

Silivri’de tutuklu iken  Vatan Partisi’ne katılan Oktay Yıldırım; halen partinin MKK üyeliğini yapmakta.

Oktay Yıldırım’ın: Ergenekon Bombalarının Sırrı, Kaynak Yayınları, 2010; Savaşmadan Kaybetmek-Türkiye’nin Silahsız İşgali, Kaynak Yayınları, 2010; Mehmetçik- Tarihsel ve İdeolojik Kökeni, Kaynak Yayınları, 2011; 17 Mayıs 9.45- Bir Suikastın İçyüzü, Kaynak Yayınları, Ağustos 2013; Başımıza Gelenler-Kumpastan Dirilişe, Destek Yayınları Mart 2014; Astsubay Hakkında Her şey Kaynak Yayınları 2015 isimli yayımlanmış eserleri bulunmakta.

Haber fotoğrafı Oktay Yıldırım Silivri’de çekildi.

 

 

Reklamlar

Reina, Ergenekon iddianamelerinde de yer alıyordu” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s