Sosyal medyadan mehdiliğini, peygamberliğini ilan eden edene…Evrimi de açıklıyorlar (!)

peygamberler

Ülkece deliriyor muyuz? Sosyal medyada peygamberliğini, mehdiliğini ilan eden edene… Hasan Mezarcı ve Adnan Oktar türevleri sosyal medyada çoğaldı. Memleketin delirme noktasını aştığı youtube, facebook  gibi sayfalarda onlarca kişinin kendisini peygamber ilan etmesiyle netlik kazanıyor.

Son yıllarda dinin Türkiye’de toplumsal hayatı belirleyici  rolünün kuvvetlenmesiyle, kimi meczuplar ile kimi uyanıklar ardı ardına sosyal paylaşım sitelerinden peygamberlerini, mehdiliklerini ilan ederek mürit toplamaya çalışıyor.

Bu meczuplar arasında en eğlencelisi Yasin Uludoğan olarak dikkat çekiyor.

Youtube’dan yaptığı paylaşımla resul olduğunu ilan eden Yasin Uludoğan adlı cübbeli kişi, facebook sayfasından, tepkilere ve dalga geçilmesine aldırmada tebliğde bulunmaya başladı.

Son teknolojiyi kullanarak  resulluğünü ilan eden Yasin Uludoğan bu arada Darvin’in dindarlar arasında tartışılan evrim teorisine de kendince açıklık getirdi.

Yasin Uludoğan facebook’tan yaptığı paylaşımda “Evrim teorisi diyorsunuz. Maymundanmı geldik diyorsunuz.İnsan maymuna çevrilmiştir.ALLAH azgınlık yapan bir guruha maymun ol dedi.(yasin mehdi resul) ” dedi.

yasin-resul

Bir yılı aşkın süredir resul olduğunu iddia eden Yasin Uludoğan,  mürit toplayamamasının suçunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da kendisini gölgelemekte budu. Yasin Uludoğan,  Başbakan Binali Yıldırım’a ilişkin ise sıcak mesajlar yazara politik manevralar yapıyor.

capture

Yasin Uludoğan’ın resullüğünü ilan ettiği paylaşımı  şöyle:

4 Ekim 2016’da paylaştığı videoyla resullüğünü ‘teblik’ ettiğini söyleyen  Yasin Uludoğan’ın Türk Dil Kurumu sözlüğünde karşılığı olmayan ‘teblik’ kelimesiyle neyi kastettiği anlaşılamıyor.

Müceddit olduğunu idda eden şeylerin etrafında binlerce insanı topladığı yeni Türkiye’de Yasin Uludoğan’ın müridi olacak mı? Merakla bekleniyor.

Sosyal medya üzerinden peygamberliğini ilan eden bazı diğer kişiler

mehdiileriiii

 

Reklamlar

Sosyal medyadan mehdiliğini, peygamberliğini ilan eden edene…Evrimi de açıklıyorlar (!)” üzerine 7 yorum

 1. Sahte Mehdiler çoğaldı bu akıl hastalıgı olarak kendini gösteriyor fransada da napolyon olduğunu söyleyen vakalar çokmuş peygamberımiz adeta ahırzamandaki bu sahtekarlık tuzagına inanmamamız için çok önemli bir hadis söylüyor gerçek mehdi hiç bir zaman mehdi olduğunu soylemiyecek zaten söylemesi mümkün değil çünkü bazı hadislere göre mehdi kendisinin de mehdi olduğunu bilmeyecek. Benim esas çözemediğim konu bu sahte mehdıler neden böyle bir sahtekarlık a başvuruyor bunların içinde bilinçli planlı şeytani olarak bu ise soyunanlar var birde gerçekten psikolojik olarak mehdi olduğuna inananlar var 3. Bir grup ise gizli bir servis tarafından program format atılarak bir proje ile sahaya piyasaya sürülen sürülmüş sahte mehdıler var bir de bir güç elde etmiş ve kendisini hadislere göre mehdiye ait ait olan bazı sıfatlar şifreler ile mehdi olduğunu iddia edenler var ışte kainat imamı dünya lideri gibi bu şifrelerini başında geliyor. Hadislere göre mehdiyi inkar etmek nasıl küfür ise sahte mehdilik davasında bulunmakta küfürdür ve bu sahtekârlara inanmak ve bunların peşinden izinden gitmekte küfürdür.

  Beğen

  1. kahpelik yapma,,, beni sahte kategorisine koyman için ilmen nesh ,ilzam etmen lazım.
   neden ilim erbabının, direkt olarak muhatap alamadığını merak edersen,,, git ve onlara ilmen nesh etmelerini söyle. beni peşine düşürme ,,,

   Beğen

 2. http://www.kitapyurdu.com/kitap/vaadedilen-mehdi-amp-nubuvvet-kemalati-/359224.html
  http://vaadedilenmehdi.blogspot.com.tr/
  arkadaş ,,, bendeniz kuru kuruya mehdiyim diyenlerden değilim. yazılarımı araştır. cevap vereviliyor isen, ilzam edebiliyor isen, nesh edebiliyor isen ne ala..
  cübbeli hocanız mehdi şurda imiş ,mehdi burda imiş, ben mehdiyi kabul etmişim gibi sözler ile saldırmaya çalışıyor . neden direkt muhatap alamıyor biliyormusun?

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s