Reina’da sevgiye olan inancımızı öldürdüler

kenan

Reina’da katliama ilişkin işletmenin eski çalışanlarından birinin Ekşi Sözlük’te yayınlandığı yazı hızla sosyal medyada yayılıyor.

39 kişinin öldürüldüğü 65 kişinin yaralandığı katliamda ölenler arasında bulunan garson Kenan Kutluk‘u merkezine alan yazı şu şekilde:

” Yaklaşık iki yıl kadar önce parasız kaldığım bir dönemde kiramı ödeyebilmek için Reina’da karşılama hostesi olarak işe başlamıştım. Orta sınıf bir ailenin çocuğu olduğum için gelen müşterilerin zenginlikleri bana ‘vay arkadaş ne hayatlar var’ dedirtiyordu. Mesela tabak büyüklüğünde eti ilk defa orada görmüştüm.
Nitekim bir gün müşteriye giden jan janlı karides tabağına öyle bir özenerek bakmışım ki garson Kenan Abi (Kenan Kutluk) beni köşeye çekip ‘çok mu canın çekti, sen gel bakayım benimle.’ diyerek beni mutfağa götürdü, aşçıya “mysteronss’a bir karides tabağı hazırlayalım lütfen” dedi.
Nasıl canım çektiyse artık o karides hayatımda yediğim en güzel şeylerden biri oldu.
İşte, bu hikâyedeki Kenan Abiyi öldürdüler, merhameti öldürdüler, sevgiyi öldürdüler, iyiliğe olan inancımızı öldürdüler.
İki minicik kız çocuğu yetim kaldı Kenan Abinin. Onların belki de babalarıyla ilgili benim hatırımda kalan mıcık anı kadar bile bir hatıraları olmayacak.
Hoşça kal Kenan Abi. Karides için tekrar çok teşekkür ederim.
Bir gün bir yerlerde tekrar karşılaşacağız biliyorum. Saldırıda ölen tüm masum insanların yakınlarına sabır diliyorum. ODTÜ’lü genç haklıydı: Sanmayın ki patlamalarda hep tanımadığınız insanlar ölecek.”

Bu paylaşım Türkiye’de sıradanlaşan saldırılarda gazetelerde sayılarla verilen ölümlerin, ölenlerin her biriyle bir fırtına koptuğunu binlerce anının yok olduğunu, onlarca insanı en derinden etkilediğini göstermesi bağlamında da önem taşıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s