Fethullah Gülen’e ‘Feto’ diyen yerel gazeteci tekrar yargılanmaya başlandı

hacibogatekin gazeteci

Fethullah Gülen cemaatinin,  hükumete ortak olduğu dönemde, Fethullah Gülen’e, ‘Feto’ dediği için hakkında 16 dava açılan ve yaşından fazla ceza istenen 67 yaşındaki gazeteci Hacı Boğatekin hakkındaki davalar tekrar açıldı.

Davaların tekrar görülmeye başlanmasına sosyal medya hesabından “FETO’nun intikamı” başlığıyla tepki gösteren Gazeteci Hacı Boğatekin, “Kim ne derse desin. Feto cemaati Adıyaman’da hala güçlü
Bakın Türkiye’de ve 2008 yılında Fetullah’a FETO dediği için hakkında onlarca dava açılan, yargılanan, davalarıyla 3.yargi paketinde ertelenen Gazeteci Haci Bogatekin’in tüm davalarının yeniden görülmesine yargı içindeki yargıçlar tarafında gündeme alındı,
Feto’nun gecikmiş intikamı Adıyaman’da ki Fetocu’larin gazeteci den intikam almak hamlesi Adiyaman’da  FETO lobisinin 2017 yılında da ne kadar güçlü olduğunu ortaya koymaktadır.
Türkiye’de adliye ve idarede gücü kırıllan Feto’nun Adiyama’nda hala güçlü olması gazeteci den intikam almak hamlesi baslatması FETO tehlikesinin Adiyaman’da şimdiden büyük korkuya yol açmış görünüyor” paylaşımında bulundu.

hacibogatekin

Fethullah Gülen’e “Feto” dediği için hakkında 16 dava açılan Hacı Boğatekin davalarla ilgili, “Kürtçe’de Fethullah’a ‘Feto’, Abdullah’a, ‘Apo’ derler. “Feto’yla Apo” başlığı nedeniyle bana peş peşe 21 soruşturma açıldı, 16’sı davaya dönüştü.
O dönem büyük baskı yaptılar. Gazetemin abone kitlesi bile dağıldı. Yakın akrabalarım bile bana düşman oldu. Ama şimdi benim dediklerimin doğru olduğu ortaya çıkınca herkes bana hak veriyor.” şeklinde konuşmuştu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s