Harun Kolçak’ın vasiyeti doğru çıkmadı

harun-kolcak-vasiyit

Harun Kolçak’ın, “Siz etli pide yiyin diye ölmedim ben. Benim canım için yediğiniz her lokma boğazınızda kalır. Bilesiniz.” şeklinde ibareler yer alan vasiyeti doğru çıkmadı.

Teyit.org’un yayınına göre Harun Kolçak’ın avukatı ve menajeri Özlem Özbakan sosyal medyada yaygınlaşan vasiyetin doğru olmadığı bilgisini verdi.

Söz konusu yalan vasiyete göre prostat kanserinden ölen 90’lı yılların ünlü popçularından Harun Kolçak, ardından kimsenin mevlit okutmamasını, pide yememesini istedi. Kolçak bunlar yerine sokak hayvanlarının beslenmesini, elbiselerinin yardım kuruluşlarına verilmesini istedi. Bütün organlarını bağışlayan, mezar taşı da istemeyen Harun Kolçak, mezar taşı yerine başucuna fidan dikilmesini talep etti.

Hayvan Hakları Federasyonu tarafından sosyal medyada paylaşılan Harun Kolçak olduğu iddia edilen yazıda şunlar yer aldı:

“Bütün organlarımı bağışladığım için büyük ihtimalle öldüğümde beni size poşetle verecekler. O yüzden fazla kurcalamayın.
Cesedimi o poşetle toprağa gömüp üzerine bir ağaç dikilmesini istiyorum.Mezar taşı isim falan istemiyorum.
Ne cenazemde ne de sonrasında 3 üydü 7 siydi 40 ıydı gibi bahanelerle yemek falan vermeyin yok şunu çok severdi yok canı için yiyelim gibi saçmalıklarla karnınızı şişirmeye bahane aramayın. Siz etli pide yiyin diye ölmedim ben. Benim canım için yediğiniz her lokma boğazınızda kalır. Bilesiniz.
Öyle mevlit falan bahanesiyle hatim indirmeye arkamdan iyiliğim için dua falan etmeye kalkmayın, yaşarken yapmadığınız iyiliği ölünce yapmaya kalkmayın. Yemem.
İlla birilerine yemek vermek isterseniz sokak hayvanlarına verin.(bu en net isteğimdir.)
Benim malım kıymetlidir hiçbir eşyamı bir tanıdığa vermeyin. Giysilerimi aşevine yada sosyal hizmetlere verin. Diğer eşyalarımı atın yada yakın. Benden geriye hiç bir şey kalmasın.
Beni tanıyanlar iyi bilir ki biraz fazlaca açıksözlüyümdür. O yüzden gönlüm ister ki hepinizden önce öleyim. Sonraya kalıpta kimsenin ölüsüyle falan uğraşamam.
Arkamdan istediğiniz kadar atıp tutabilirsiniz artık, rahat olun. Sizinlemi uğraşacam, ne güzel ölmüşüm.
Ve… evet, hayvanları insanlardan daha çok seviyorum, Aha buda kapak olsun.”

vasiyeti

Harun Kolçak için cenaze töreni Teşvikiye Camisi’nde yapılacak. Harun Kolçak’ın mezarı nerede olacak? Harun Kolçak’ın naaşı daha sonra Gemlik’e götürülerek burada defnedilecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s