Erdal Bakkal’ın dükkanı kime satılacak?

erdal bakkal

Fenomen haline gelen ve Youtube’ta bölümleri hala tekrar tekrar izlenen Leyla ile Mecnun dizisinin İstanbul Sarıyer ilçesi Kireçburnu Mahallesi’ndeki çekim mekânları ziyaretçi akınına uğruyor.

“KÖTÜ İNSANLAR GELMİYOR”

Şehir dışından bile Erdal Bakkal’ın dükkânına, Mecnun’un evinin önüne gelip fotoğraf çektirenler, duvarlarına yazı yazanlar görülüyor. Dizinin sevilen karakterlerinden Erdal Bakkal’ın gelen ziyaretçiler tarafından duvarları yazılarla doldurulan dükkanın tam karşısında oturan 77 yaşında Ragıp Ersoy ise diğer mahalle sakinleri ilgiden oldukça memnun bulunuyor. Gece saat 02.00’de bile gelenler olduğunu söyleyen Ersoy, “Kötü insanlar gelmiyor. Genelde gençler, güzel kızlar geliyor. Biz de gelenlere yol gösteriyoruz. Elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Mahalle gelenlerle şenleniyor.”diyor.

leyla mecnun erdal bakkal

“ERDAL MÜTAVAZI, MECNUN BİRAZ HAVALIYDI”

Dizinin çekildiği dönemde ekiple arkadaşlık kurduklarını da belirten Ersoy oyuncuların kulaklarını, “Erdal Bakkal(Cengiz Bozkurt) çok efendi adamdı. Hep gelip halimizi hatırımızı sorar, çekimden kalan dönerleri kedilere dağıtırdı. Mecnun(Ali Atay) havalıydı biraz. Genç tabi o!” diye çınlatıyor. Gelenlere de dizi ekibiyle ilgili anılarını anlattıklarını söyleyen Ersoy’ı yani Cengiz Bozkurt’u özlediklerini söylüyor.  Ersoy, tek şikâyetlerinin ise bakkal dükkanının boş bakımsız haline ise üzülmeleri olduğunu kaydediyor. Kireçburnu Mahallesi Muhtarı Genco Çağlayan ise mal sahibinin öldüğünü, miras olarak dükkânın 2 kız kardeşe kaldığını belirtiyor. Hemen bitişiğinde olan okulun dükkanı alarak bahçesine katmak istediğini fakat mal sahiplerinin Yavuz Sultan Selim Köprüsü manzaralı yer için önerilen parayı yeterli görmediği iddia ediliyor. Komşular ise bakkalın turistlik bir alan olarak değerlendirilmesinin doğru olacağını dile getiriyor. H. Burak Öz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s