Milletvekili Çiçek, Demirciköy’e el attı

dursuncicek

İstanbul 2. Bölge CHP Milletvekili Dursun Çiçek, Yavuz Sultan Mehmet Köprüsü’nün yarattığı gürültü kirliliği nedeniyle hayatları altüst olan Sarıyer İlçesi Demirciköy Mahallesi’nin sorunlarına el attı.  Sarıyer’de mahallelerin sorunları konusunda bilgi toplayan Milletvekili Dursun Çiçek, Sarıyer’e yaptığı  ziyaret sırasında gazeteci H. Burak Öz’e, “Demirciköy konusunda ses panelleri ve kanalizasyon sistemleri için çalışmalarda bulunacağım. Ses panellerini bir soru önergesiyle bakana soracağız.” diye konuştu.

Sarıyer’i İstanbul’un incisi olarak niteleyen Çiçek, “Sarıyer yeşillikler içinde herkesin yaşamayı arzu ettiği bir ilçemiz. Yeşile sahip çıkmamız lazım.”dedi. Kendisinin de Sarıyer ile Beşiktaş sınırında yer alan Yeni Levent’te oturması nedeniyle sık sık Sarıyer’i ziyaret ettiğini söyleyen Çiçek, “Sarıyer’in en büyük sorunu imar sorunu. Bu çözülmeli ama çözerken de çevreyi korumak, betona teslim etmemek gerekli” şeklinde konuştu.

DARBECİLERİN İFADELERİ MAGAZİN

Diğer yandan Ergenekon Kumpası davalarında yargılanan  eski bir asker olan Dursun Çiçek, 15 Temmuz davalarında yargılanan sanıkların Hulusi Akar’ın da işin içinde olduğu şüphesi uyandıran ifadelerini magazin olarak nitelendirdi. Çiçek, “Hulusi Akar darbecilerle işbirliği yapsaydı geçerdi başlarına, işimiz daha zor olurdu. Geçmedi çünkü FETÖ’cü değil.” diye konuştu.

FETÖ’den hesap sorulması için CHP’nin ve kendisinin de davalara müdahil olduğunu söyleyen Dursun Çiçek, “15 Temmuz gecesi Türkiye bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmıştır. Bunu yapanlar FETÖ’cülerdir. FETÖ de emperyalizmin hizmetinde bir terör örgütüdür. Diğerleri detaydır. O gece bu millet iç savaşın eşiğinden döndü. Polis kıyafetli militanlara kadar hesap vermek zorunda… Hesabı da Türk yargısı sormalı. Uluslararası yargı değil.”dedi.

“CANAVARI İKTİDAR YARATTI”

CHP lideri Kılıçdaoğlu’nun ‘Kontrollü darbe’ sözüne de kendince açıklık getiren Çiçek şunları söyledi:

“FETÖ’nün devlet içinde yapılanmasına güçlenmesine sebep olan en büyük sorumlu iktidar. Örgütü zayıflatmak yerine önünü açtınız, 15 Temmuz’u yarattınız. Yani bir canavar yarattınız. Sonra canavarın mağduru oldunuz. Burada kontrollü anlamı odur. Yoksa biliyordunuz da engellemediniz değil. Emperyalizmin hizmetinde bir terör örgütü var. Milli Güvenlik Kurulu karar alıyor. Hükümeti tedbir almaya, göreve çağırıyor. Ancak bunların hiçbiri yapılmıyor. Bu örgüt büyerek, 15 Temmuz’da darbe yapıp devleti ele geçirmeye teşebbüs edecek güce ulaşıyor. Bunun temel sorumlusu geçmişteki iktidarla birlikte mevcut iktidardır.”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s