Kireçburnu’nda şampiyon takımın sahası lüks villalar için şantiye oldu

sampiyon-kizlar

Çivi çakılamayan boğazın en güzel yerine üstelik şampiyon kızların futbol sahasını şantiye alanı içine alacak şekilde 8 villa nasıl konduruluyor?

Sarıyer Kireçburnu’nda yeşillikler içinde denize nazır ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü tam karşıdan gören araziye, ön görünüm yasasına göre çivi çakılamazken İBB Meclisi’nden alınan izinle süper lüks 8 villa yapılıyor.

Üstelik şantiye alanı içine 2015 yılında şampiyon olan Kireçburnu Kadın Futbol Kulübü sahası Sarıyer Belediyesi’yle anlaşılıp kapatılarak dahil edilmiş durumda bulunuyor.

saha-sariyer

Şantiyenin kapısındaki dev panoda yazılana göre arazi İbrahim Nejat Bahalıbaba’ya ait. Araştırmamıza göre Nejat Bahalıbaba, ilginçtir usulsüz yapıları denetleme görevi bulunan bir denetim firması olan Hisar Yapı Denetim’in sahibi konumunda bulunuyor. Şuraya bakın! İstanbul Boğazı’nın en güzel yerlerinden birine ormanın ve şehrin içine 8 villanın kondurulduğu arazinin sahibi denetim firması patronu!  Bunun dışında Bahalıbaba hakkında Fenerbahçe Spor Kulübü üyeliği dışında medyada pek bilgi bulunmuyor. Anlaşılan göz önünde bulunmayı sevmeyen bir zengin…  Nasıl olup da Kireçburnu’ndaki araziye konduğu bilinmiyor. Ancak Türkiye’de olur diyerek devam edelim.

kirecburnu-insaat

İLGİNÇ BENZERLİK

Kireçburnu’ndaki muhteşem araziye, izinleri alıp futbol sahasını da kapayarak Lotus Konakları adı altında  8 villayı kondurmaya başlayan firma ise Gültekin Turizm İnşaat Tekstil Ticaret AŞ olarak biliniyor. Firmayı araştırınca ilginç bilgiler ortaya çıkıyor. Firmanın ticari sicil gazetesine göre sahibi Tuğrul Gültekin ile eşi Tuğba Uyanaoğlu Gültekin olarak geçiyor. Böylesi büyük bir projenin altına giren aile şirketinin başka bir projesi göze çarpmazken Tuğrul Gültekin’i de inşaat sektörüne yönelik haberler yapan uzmanlaşmış gazeteciler arasında tanıyan bulunmuyor. Yalnız bir benzerlik dikkat çekiyor.  İstanbul Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı İsmail Gültekin’le, Tuğrul Gültekin’in soyisimlerinin ve simalarının benzerliği dikkat çekiyor. Aralarında bir bağ olup olmadığı konusunda araştırmamız sürüyor. Bu benzerliğin İstanbul Boğazı’nda Sarıyer ve Beykoz’da yurttaşlar evlerini onarmak için çivi çakmaya bile izin alamazken ormanın içinde doğrudan deniz ve köprü manzaralı araziye süper lüks 8 villa kondurmakta ne kadar etkili olduğu merak konusu oluyor.

Kireçburnu halkı ve yerel yöneticileri ise öğrenilmiş bir çaresizlik içinde şaşkın gözüküyor. Mahalle sakinleri birden başlayan çalışmalara anlam veremediklerini, tapulu arazi olduğu için ses çıkaramadıklarını fakat gece gündüz süren inşaat çalışmalarının gürültüsü ile toz toprağından şikayetçi olduklarını söylüyor. Kireçburnu Mahalle Muhtarı Genco Çağlayan, “Çocukların top oynayacağı alan kalmadı. Yakında yanında yer alan Çamlık da gider. Yapılacak bir şey yok. Tapuluymuş. Bilgim yok. Yeşil alan kalmadı” diye dert yanarken aynı zamanda ümitsizliğini ifade ediyor. Kireçburnu Spor Kulübü’nün kahvehane olarak işletilen binasındakiler ise şantiye alanına dahil edilerek kapatılan futbol sahası için Sarıyer Belediyesi’nin halı saha yapılacağı sözünü verdiğini belirtirken, belediyeden aldıkları yardımların kesilmemesi için sorularımızı agresif hareketlerle yanıtsız bırakmayı tercih ediyor. Kireçburnu halkı ise Sarıyer Belediyesi’nin kapatılan sahanın yerine halı saha yapılacağına dair astığı tabela dışında hiçbir bilgilerinin bulunmadığını söylüyorlar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s