Çiftlik Bank, karlı yatırım aracı mı; yeni bir saadet zinciri mi?

ciftlik banki

Köy özlemi çekenlerin, bir koyup 3 almak isteyenlerin, bilgisayar başında para kazanmayı amaçlayanların yoğun ilgi gösterdiği Çiftlik Bank’ı araştırdık…

Türkiye’de internet uygulamaları arasında son dönemdeki popüler uygulama Çiftlik Bank oldu.

ÇİFTLİK BANK NEDİR?

Çiftlik Bank oyunu yetkilileri tarafından, ” Çiftlik bank evinizde, işyerinizde,cebinizde ve hatta arkadaşlarınız ve aileniz ile vakit geçirirken bile oynayabileceğiniz bir çiftlik oyunudur… Bu oyunda aldığınız tavuk,inek ve arılar diğer çiftlik oyunlarına göre tek bir farkı vardır.. Size getirdiği yumurta,bal,süt gibi ürünler ‘TL’ ye çevrilmesidir..Siz de evinizin rahatlığında çiftlik bank oynayabilir eğlenirken kazanabilirsiniz. Oyuna ilk başlayan tüm üyelerimize ’15 TL’ değerinde altın hediye edilir. Bu altın ile kendinize bir adet ‘Manisa’ tavuğu alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz… Daha fazla kazanmak için daha fazla hayvan alabilir veya oyuna arkadaşlarınızı davet ederek üye olan arkadaşlarınızın yatırımına ömür boyu %5’a kadar ortak olmuş olursunuz. Ancak bu %5’lik kesinti arkadaşınızdan değil şirketimiz tarafından sizlere bonus olarak verilir.” şeklinde tanıtılıyor.

Üye olanlara yüzde 150’ye varan oranda para kazandırdığı iddia edilen Çiftlik Bank adlı oyun  hızla yayılıyor.

Oyundan para kazanma umuduyla bankadan bir şekilde ihtiyaç kredisi çekip Çiftlik Bank üzerinden sanal arı, koç, tavuk, keçi( uygulama yöneticileri bunların var olduğunu ve gidilip görülebileceğini iddia ediyor) yatırımları yapanlar bile bulunuyor.

ciftlikbanka haberleri

HEKİMLER, POLİSLER BİLE ÜYE OLUYOR

Sosyal paylaşım sitelerinde şu şekilde paylaşımlara sıkça rastlanıyor:

“…. Sağlıkçılar arasında oldukça büyüyen yeni nesil jetpa motors. arkadaşımın hastanesinde 400-500 bin lıralık toplam da yatırım yapılmış. kendi çalıştığım kurumda da bir iki kişinin girmiş olduğunu öğrendim. Geçen de davetiyesi benim masama kadar gelmiş. kim bıraktı bunu diye soruştururken, hemşirelerden birinin polis eşinin bu işe girmiş olduğunu öğrendim.”
“… bir arkadaşımın söylediğine göre 15 bin kredi çekip 3 tane arı aldığı oyun. üç arı günlük 100 -120 gibi bir para kazandırıyormuş aylık 3000 tl gibi kazanıyorum dedi. 1 sene sonra arılar ölecekmiş. enteresan bi şey. şimdilik bildiklerim bu kadar. kumarın böylesi pes diyorum.”

Sanal ortamın dışında yakın çevreden de örnekler çok. Oyuna bankadan kredi çekerek yatırım yaptığını belirten asgari ücretli U. S(ismini vermek istemediğinden kodluyoruz) adlı vatandaş ise, “Televizyonda her yerde reklamları oynuyor. Çiftlik ürünlerinin satıldığı şarküteriler de var. Birine gittim yağ, bal aldım. Ayrıca çiftliklerine istediğiniz zaman gidebiliyor. Görüntüleri de izleyebiliyorsunuz. Bu yüzden güvendim. Yatırım yaptım. Akrabalarım da yaptı. Çok iyi para kazandıracak” diye konuşuyor.

ciftlikbanki

Diğer yandan ise Çiftlik Bank’a Mega Holding, Titan gibi bir saadet zinciri olarak bakıp, “Bir koyup, 3 alma peşinde olan kerizleri tokatlama yöntemi” şeklinde paylaşımlar yapanlar da var.

MAVİ YUMURTA HAKKINDA GERÇEKLERİ ÖĞRENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Aralarında sıkılmadan Çiftlik Bank ve sahibi gözüken Mehmet Aydın konusunda araştırma yapıp bunu sosyal medyada paylaşanlar da yer alıyor.

Çiftlik Bank’ı, “Sistemi Kur, Reklam Yap, Güven Kazan. Hedeflenen rakam elde edilip havuz yeterince dolunca kaç…” yöntemiyle defalarca yurttaşları dolandıran saadet zincirlerine benzeten şüphecilerin ekşi sözlük’ teki paylaşımları şu şekilde:

ciftlik bankasi

ŞİRKETİN MAİL ADRESİ: AKP1453

“1- şirketin sermayederi kktc menşeili fame game software ltd. adlı firma. bu firmanın sermayesi 100.000 usd ( buradaki şirketin ise sermayesi göz boyamak için 200 milyon tl) yani 100.000 usd sermayesi olan bir şirket burada 200 milyon tl’lik bir şirket kuruyor 🙂 neyse bu şirketin sermayedarı da yine yolda görseniz ensesine vurup ağzındaki lokmayı alacağınız tipteki mehmet aydın 80% ve fatih aydın 20%. yahu manisada yaşayan mehmet aydın nedense kktc’de firma kuruyor. ve buradaki a.ş.’de kktc vergilendirmesine ve kanunlarına tabi oluyor. (bu arada sözleşmede kktc ibaresini kaldırmışlar mevcut vergi kanunlarına göre demişler. bu bile art niyetlerini gösteriyor)

2- çiftlik bankın kendi web sayfasında evraklarım altında yayınladığı son 3 tapuda çiftlik bilgi işlem … ltd şti diye yeni bir firma görüyoruz. bu firma yine 100% mehmet aydın’ın ortak olduğu 10.000.-tl sermayelik bir şirket. birden işleri küçültüyor ve tapuları da bu firma adına alıyor. ayrıca 200 milyon tl’lik bir firmadan bahsediyoruz. firma tesislerinin arsaları falan da mehmet aydın adına alınıyor. ne kadaaar kurumsal .

3- bayilik dediği firmaların hepsi de yeni kuruluşlu (yani bayilik falan vermiyorlar, şirketi kendileri kuruyor) ve hepsinin sermayesinin de (fame game de dahil) 25%’i nakden ödeniyor. asgari yatırılması gereken sermaye. bu arada sermaye denilen şey de parayı bankaya yatırıyorsun, sonra da kuruluş sonrasında anında çekebiliyorsun. o nedenle 200 milyon tl sermayeler falan gözünüzü boyamasın. eğer ki boyuyorsa şöyle düşünün 20 yaşındaki e… görünümlü çocuk o parayı nasıl buldu?

Screenshot_2017-11-18-17-57-01

4- web sitelerinin ssl sertifikaları 128 bit ve sahibi bölümünde ise ‘bu site, sahibi ile ilgili bilgi sağlamıyor” insanlar onbinler yatırıyor adamlardaki gevşekliğe bak.

5- adamların haber diye yayınladıkları veya web’te arama yaparken gördüklerimiz şunlar.

yeni şafak: buradaki bir haber değil, ilan! http://www.yenisafak.com/…ve-para-kazanin-h-2795908

postatrakya: http://postatrakya.com/ web sayfasına bakın ilk haber mayıs ayında yapılıyor. çiftlikbankın haberi de nedense anasayfada ilk sırada yer alsın diye sürekli güncelleme yapılıyor. aynı zamanda fb sayfası da public figure olarak yer alıyor. son dönemdeki yayınlar haber gibi görünse de mayıs ayı öncesi paylaşımları saçma şeylerden ibaret. ayrıca web sayfasındaki künye bilgisi de boş geliyor.

Bloomberg tv: kendi yayınladıkları hariç hiç bir yerde böyle bi şey bulamadım . ve komik tarafı da fb sayfalarında 13:20’de kaçırmayın diye verdikleri haber 19.06’da 🙂 kaçırmamak elde değil. ayrıca şu da 21.10.2017’deki bloomberg yayın akışı. http://www.haberturk.com/tv-rehberi/21/2017-10-23 . hiçbir yerde 21 ekim tarihli yayın akışına ulaşamıyorsun. bütün tarihler var ama 21 ekim yok. acayip ilginç .

6- bu madde çok bi şey ifade etmeyecek ama adamların nasıl bir dolandırıcılık peşinde olduklarının kanıtı. http://www.itso.org.tr/…/uyelerimiz/uyelerimiz.html bu adrese girin fame yazın sonra detay bilgilere bakın. verdikleri mail adresi tam olarak şu: akp1453@hotmail.com”

ciftlik bankasi

Araştırma yapan bir başkası da şu şekilde aktarımda bulunuyor:

“…böyle bir sistem olsa, %100 den fazla kazandıran bir sistem olsa emin olun büyük paralı şirketler vs. milyonlar, milyarlar ile girer. ama girmiyor. kim giriyor garson, çaycı, memur, işçi giriyor. tez elden parayı bulma aç gözlülüğünden elindeki üç kuruşu çakallara kaptırıyor. bunların çiftliğine gösterdiği ineklere inanmayin. parayı basıp en kral çiftliklerde pozlar vermek zor değil. adamlar para yatırırken hesap takibini önlemek, hak iddia etmenizi ortadan kaldırmak için paravan aracı kullanıyor. niye eft havale kabul etmiyor bir düşündünuz mü. çünkü eft havale ile yatirsan resmi olarak delilin olacak. hak iddia edeceksin.”

“…tesis videoları komedi. 3-4 tane ineği, tavuğu, 3 tane kazanı ve kepçeyi tesis gibi gösteriyorlar. hep üstten tesis görüntüsü. koca paravanların altında bomboş masa sandalye. ve tüm tesislerin etrafında in cin top oynuyor. arkadaşım yanında bir tane daha tesis olmaz mı. hem ne kadar paran olursa olsun; ciddi bir tesis açmak için şirketler aylarını harcarlar. yok öyle haftada bir tesis açmak dünyada.”

“..keskinoğlu gibi yılların tavukçusu milyonlarca tavuğu olan şirket az kalsın batıyordu. banvit önce tavuk arkasından kırmızı et olayına girdi. başında hem tecrübeli hem de eğitimli adamlar vardı. sattılar kurtuldular. şeker piliç battı. mudurnu battı. bu adamlar amma dahi tiplermiş ki 1e 3’ten fazla kazanıp hem de sana para kazandıracak kadar yardımcı. bu arada canlı bahis veren kişilere de reklam yaptırıyorlar. hedef kitleyi iyi belirlemişler. son vurgunu yapacaklar anlaşılan.”

“…100.000 kapasiteli bir tesiste sen imkanı yok günde 80.000 yumurta çıkaramazsın. yani nereden başlayacağımı bilmiyorum ama 100.000 tane mavi yumurtlayan tavuğu bir araya toplamak yıllar sürecek bir iş en başta. hele ki 5 milyon civcivi tavuk yapıp günde 5 milyon yumurta yapmak demek bu işte zerre kadar anlamıyorum demektir. bunlar her yumurtanın mavi, her yumurtadan civciv çıkabileceğini sanıyorlar sanırım.”

“…kendi sitelerinde yer alan kullanıcı sözleşmesinde yer alan madde 15’de “fame game hayvancılık sanayi ve ticaret a.ş’e ait tüm mal varlıkları ve 50 milyon tl ödenmiş sermayesi, olası kapanma iflas durumunda dağıtılmak üzere ciftlikbank.com üyelerinin teminatıdır.” ibaresini gördükten sonra, tüm yurttaşlara açık olan ticaret sicil gazetesinden teyit için mi bu yüzden sorguladığımda sermayenin 50 mio tl ödenmiş sermayenin 12.5 mio tl olduğunu gördüm. ayrıca yine aynı sicil gazetesinde adreslerin serbest bölge gazimağusa/kktc olduğu görülmektedir.”

“…olay vergi numarasında bitiyorsa jet fadıl size vergi numarası destanı yazar. şirket kurmak önemliyse jet fadıl size özel şirket koleksiyonunu gösterir. iş tarımsa hani tarım ölmüş, köylü de kan ağlıyordu! niye çiftçiler kazanamıyor o zaman? çiftçilik bilgisayar başında mı yapılırmış? o ahıra girecek, o ahbunu/mayısı/tersi/gübreyi temizleyecek, aşı yapılırken ineğin burnunu sıkacaksın. hayvanın yiyeceği arpayı, fiği, yoncayı, mısırı yetiştirecek, silaj yapacaksın. doğumda buzağıyı çekecek, aşıları eksik etmeyeceksin.”

mehmet aydin

MEHMET AYDIN, ŞİRKETLERİNİ NASIL SAVUNUYOR?

Bir ergen görünümüne sahip Mehmet Aydın da, “Çiftlik Bank ne kazanıyor ki size bu kadar kazandırıyor?” sorusuna tatmin edici cevaplar veremiyor. Bir çiftlik açılışında bu yönde gelen soruya matematik disiplinine ters gelecek şekilde yarım yamalak cümlelerle(yöresel ağzı düzelttik) şöyle cevaplar veriyor:

“Yaptığımız bir çok yatırım var. Bunların hepsi birbirine entegre(bağlı) yatırımlar. Şöyle söyleyeyim bir hayvanımız var. Bu hayvanın yemini de biz üretiyoruz.Samanını da biz üretiyoruz.Sütünü de biz sağıyoruz. Sütünü de biz işliyoruz. Son kullanıcıya, şarküteriye de biz sunuyoruz. Yani bir hayvan çiftliği olarak bakmak yanlış olur. Bu şekilde kazandıyoruz. Bir ikincisi açılışını yaptığım 100 bin hayvan kapasiteli tesisimizin yüzde 80 verimle çalıştığını düşünürsek. Günde 80 bin yumurta çıkacak buradan. Bu mavi yumurtalar bizim şarküterimizde 6 TL’ye satılıyor. Piyasada 10 TL ile 15 TL arasında değişiyor. Bir ara 50 TL’ye kadar ulaştı. Bizim amacımız mavi yumurtayı herkesin yemesini sağlamak. 4 TL’ye kadar düşüreceğiz. Bundan sonraki hedefimiz günlük 5 milyon mavi yumurta üretimi. Buna çıktığımız zaman 21 kuruş maliyete indiriyoruz. Piyasaya 2 TL’den vermeyi düşürüyoruz. Bunlardan çıkacak sonucu hesaplarsanız zaten size ödemeyi nasıl yapıyoruz, nasıl kazandırıyoruz, bunların cevabını bulabilirsiniz. Yani günde 2 TL karla sattığımız 5 milyonluk tesiste günde 10 milyon lira bir kar demektir. Yani günde 10 milyon lira kar sağlayan bir şirketin bunları üyeleriyle paylaşması hayal değil. ”

MAVİ YUMURTA HAKKINDA GERÇEKLERİ ÖĞRENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

Başka bir videoda ise, “fame game software ınc abd, fame game software ltd kıbrıs
fame play 24 gmbh almanya… Evet arkadaşlar bazı iyi niyetli olmayan kişilerin çıkardığı safsatalar kulağımıza kadar geldi yukarıda ismini saydığımız tüm şirketler şahsımın, Mehmet Aydın’a ait Türk şirketleridir. 9 aydır devam eden çalışlarımız ile 57 çalışana iş imkanı sağladık 20 milyon lira Türkiye’mizde yatırımlarımız oldu milyonlarca lira vergi ödedik. Kıbrıs’taki firmamızdan ödemeleri alma nedenimizi sormuşlar KDV ve gelir vergisi olmayan bir yerde şirket açtığımızın altını çizmek isterim akıllı olan anlar diğer husus Amerika’daki şirket merkez şirket mi hayır o şirketi incelerseniz çiftlik bilgi işlem şirketin %50 hissesine sahip diğer hisler ise bana ait bunların hepsini kenarı koyun bu şirketlerin adının sanının ne olduğunun nerede olduğunun hiç bir önemi yok siz yatırımlarınızı tek ortaklı çiftlik bilgi işleme yani bana yapıyorsunuz yarın bir gün site kapansa kimse çiftlik bilgi fame game vs demeyecek Mehmet Aydın’ın şirketleri diyecek lütfen bu hususlar için milletin dolduruşuna gelmeyin gidip bir avukattan görüş alın bu ne saçmalıktır ki açtığım şirketler sorgulanıyor sorgulayanlar da daha şirket kuramamış bizi taklit etmek için uğraşan batmaya mahkum siteler bunların cevabını bizden aylardır sorunsuz parasını çeken üyelerin cevap vermesini rica ediyorum iyi oyunlar…” şeklinde şirketlerini savunuyor.

Reklamlar

Çiftlik Bank, karlı yatırım aracı mı; yeni bir saadet zinciri mi?” üzerine bir yorum

  1. Alan razı veren razı size ne kardeşim. Herkesin kendi parası ister yer, ister çöpe atar, isterse gider başka işlerde kullanır. Kimseyi silah zoruyla üye yapmıyorlar. ÇiftlikBank popüler olduğu için eleştiriyorsunuz. Sanal dünyada binlerce site var. En basidi uluslararası forex borsası akşama kadar insanları batırıyor. Neden kimse bir şey demiyor. Çünkü herkes kendi parasını yatırıyor. Kazanmayı da kaybetmeyi de göze alıyor.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s