Abdülhamit’in 39 yaşındaki torununa kıyak yerde askerlik görevi!

osmanlı padisahi.PNG

II. Abdülhamit’in 39 yaşındaki torunu Osmanlı’da usul gereği dedelerinin saraya çıkıp, tahta oturmadan önce sancaktarlık yaptığı yerde er olarak askerlik yapacak.

Osmanlı Devleti’nin son padişahlarından  II. Abdulhamid’in beşinci kuşaktan torunu 39 yaşındaki Yavuz Selim Osmanoğlu’nun önümüzdeki ay (Şubat ayında) askere gideceği duyuruldu.

İLGİNÇ PAYLAŞIM

Osmanlı Hanedan Vakfı’nın sosyal medya hesabından, Yavuz Selim Osmanoğlu’nun Şubat ayında kısa dönem er olarak askerlik yapacağına  dair bilgi paylaşımı yapıldı.

Yapılan paylaşımda Yavuz Sultan Selim’in acemi olarak Amasya Merkez ve usta olarak Kıbrıs Lefkoşa gibi terör ve çatışmadan uzak yerlerde askerlik yapacağı görüldü. Paylaşımda, “Vatana millet bin evladımız feda olsun!” şeklinde yazıyla paylaşılması dikkat çekti.

hanedanvakfi

DEDESİNİN KOKUSUNDAN PARA MI KAZANIYOR?

Sultan II. Abdulhamid beşinci kuşaktan torunu 22 Şubat 1979 İstanbul doğumlu Yavuz Selim Osmanoğlu, etkinlik organizasyon şirketi Peraevetistanbul’un başında bulunuyor.

Sosyal medya hesaplarında dedesi Abdülhamit’in kokusu gibi ürünleri satan firmanın reklamına da yer veren Yavuz Selim Osmanoğlu’nun ablası geçen yıl medyada yer alan konuşmalarıyla tartışma yaratmıştı.  Yavuz Selim Osmanoğlu’nun ablası Nilhan Osmanoğlu,  mülkiyeti Galatasaray’da olan Kuruçeşme Adası’nın kendilerinin hakkı olduğunu çünkü dedesinin tapusunu aldığını iddia etti.

koku

ABLASI GALATASARAY ADASINI İSTEDİ

Yavuz Selim Osmanoğlu’nu son dönemde Türkiye’de sayıları artan tarikatlardan birinin şeyhi Kıbrısi de ölmeden önce Osmanlı’nın veliahtı olarak göstermişti.  Trajikomik şekilde Osmanlı şehzadelerinden önde gelenlerinin tahta oturmadan önce sancaktarlığını yaptığı Amasya’da er olarak 3 hafta acemi askerlik yapacak.

Reklamlar

Abdülhamit’in 39 yaşındaki torununa kıyak yerde askerlik görevi!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s