Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın Uruguay’a kaçmasının 10 nedeni

uruguay

Çiftlik Bank’ın sahibi 26 yaşındaki Mehmet Aydın, 170 bin civarında insanı dolandırdıktan sonra, KKTC bankalarında şahsi hesaplara aktardığı 120 milyon lirayla ortadan kayboldu. Aydın’ın şu sıralar Uruguay’da olduğu iddia ediliyor…

Peki neden Uruguay’a gitsin?

İşte 10 neden:

1-Uyuşturucu serbest

Başı dumanlı amatör rap klipleri çekip sosyal medyada yayınlayan Aydın muhtemelen sever. Marihuana yetiştirmek ve kullanmak serbest, hemen her yerde banka önünde, parkta, otobüs durağında sigara gibi sarıp marihuana içenlere rastlayabilirsiniz. Marihuana refleksleri yavaşlatan uyuşturucu da olduğundan suç oranı düşük, zaten ülkenin nüfusu 3 buçuk milyon civarında bulunuyor.

2- Vergi cenneti

Ülke vergi cenneti konumunda bulunuyor, paranın kaynağını sorgulama konusunda oldukça esnek tutuma sahip bulunuyor. Üstüne dış ticarette vergi alınmıyor, yabancılar mülk edinme, kiralama konusunda Uruguay vatandaşlarıyla aynı haklara sahipler. Yasalar da şeffaf.

3- İade edilme korkusu yok

Uruguay’ın ülkemizle diplomatik ilişkileri yok, suçlu iadesi anlaşması yok.

4-Kişi başına 3 inek düşüyor

Dünyanın en büyük et üreticilerinden, kişi başına 3,5 inek düşüyor. Hormonsuz, antibiyotiksiz, gezen hayvanlar yetiştiriliyor ve etleri oldukça kaliteli bulunuyor. Aydın da sığırlara oldukça düşkün…

5-Ülkenin her yerinde ücretsiz Wifi hizmeti

Ülkenin her yerinden ücretsiz internete bağlanılıyor. Aydın malum seviyor bilgisayar işlerini… Devlet vatandaşlarına wifi hizmetini ücretsiz sunuyor. Üstelik bilgi paylaşımına ve bilgi edinme hürriyetine saygıyla hiçbir yayın kuruluşu gibi Facebook’un veya Youtube’un kapatılmayacağından emin olabilirsiniz.

mehmet aydın.jpg

6-Yemek kültürü

Mehmet Aydın yani Tosuncuk oldukça midesine düşkün… 6-7 Eylül dönemi sonrası Anadolu’dan yoğun göç alan Uruguay, Türkiye mutfağına hiç yabancı değil. Leymeyun adıyla Lahmacun bile bulmak mümkün.

7-Ilıman iklim, kusursuz doğa

Uruguay tipik Latin Amerika ülkesi…. El değmemiş kumsallara sahip. 29 ilden oluşan ülkede nüfusunun yarısı ılıman bir iklime sahip ve kışın bile sıcaklık 22 derece olan başkent Montevideo’da yaşıyor. Ülke sakin bir yapıya sahip. Kesinlikle bir deprem ülkesi değil, en büyük deprem 5.5 şiddetinde yüz yıl önce meydana geldi.

8-Trafik yok, tepki gösterecek gurbetçi kitle yok

Nehir trafiğini etkili şekilde kullandıklarından ülkede trafik yok. Urguay’da bununla birlikte Aydın’a tepki gösterecek gurbetçi kitle de yok

9-Sağlık hakkı ücretsiz

Parasız sağlık hakkı tanınıyor. Sağlık sistemleri çok iyi, türlü türlü alternatifler ile herkese parasız, yaygın bir sağlık hizmeti sunuluyor.

10-Latin güzeller

Uruguay’da eğlence hayatı renkli olduğu gibi hemen yanıbaşında Salsa’sıyla meşhur Arjantin ve Sambası’yla meşhur Brezilya bulunuyor. Haliyle Uruguay da bu iki kültürden fazlasıyla etkileniyor… Latin kızlar hakkında bir şey söylemeye ise gerek yok…

Reklamlar

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın Uruguay’a kaçmasının 10 nedeni” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s