Türkeş binlerce katil yetiştirdi

turkesss

“Kapı açılır açılmaz içeri girdik. Hepsini yere yatırdık. Ne yapacağımız konusunda talimat almak için Abdullah’a (Çatlı) birini gönderdik. Abdullah eter ve pamuk vermiş ‘Hepsini teker teker bayıltıp öldürelim’ demiş. Dışarı çıkıp, arabada bekleyen Abdullah’la konuştum. ‘Evde öldürmek zor olacak. ikişer ikişer götürüp öldürelim’ dedim. ‘Olur’ dedi. iki kişiyi büyük reis’in arabasına bindirip Eskişehir yoluna götürdük. Müsait bir yer bulup ikisini de yere yatırıp kafalarına ateş ettik (Üçer el). Geri döndük. Böyle zor olacağını anlayınca Abdullah, ‘tek tek boğalım bunları’ dedi. Bir tanesini zorla boğdum, diğer dördünü bu şekilde öldürmekte zor olacaktı. Arkadaşları gönderdim. Sonra da sedirin üzerinde bulunan dört kişiye yakın mesafeden ateş ederek mermilerin hepsin boşalttım. Silahı da götürüp Abdullah’a verdim.”  7 TİP’li genci nasıl öldürdüklerini  Türkeş’in Komando Kaplarında yetişen Haluk Kırcı bu şekilde anlatıyor.

Bugün 21’inci ölüm  yıldönümü olan ve güya yurttaşlara hayırlı katkıları olduğu iddiasıyla anılan Alparslan Türkeş, ABD gizli servisi CİA bağlantılı bir figürdü. Ve “Söz yetki kararın üretenlerde olacağı tam bağımsız Türkiye” fikrini paylaşan binlerce aydınlık insanı öldüren faşist katillerin yetiştirildiği Komando Kamplarınının kurucusuydu.

KANLA KAPLI BİR TARİHE SAHİPLER

Alpaslan Türkeş’in kurduğu kamplara ilişkin gazeteci Sabahattin Önkibar’ın, “Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Hakkında Her Şey” adlı kitabında şunlar yazıyor:

“Komanda kamplarını MİT ile Kontrgerilla organize ediyor ama perde gerisinde patron NATO’ydu… Komünizmle Mücadele Dernekleri ile atılan adıma yeni ve bir halka eklendi.”

“MİT Müsteşarı Fuat Doğu, CİA şefi Ruzi Nazar, esrarengiz faşist Murat Bayrak ve MİT mensubu Enver Altaylı adeta bir zincirin halkalarıydı. Fuat Doğu, Türkeş gibi 1950’lerde seçilip ABD’ye gönderilen Türk Milli İstihbaratı’nın yıldız ismidir. 1962-64 ve 1966-1971 yılları arasında Türk istihbaratının başında bulunan Korgeneral Fuat Paşa, Ruzi Nazar ile Alparslan Türkeş’in çok yakınıydı. Dolayısıyla MHP’nin Türki İslam fikri kulvarına girmesinden komando kamplarına kadar her olayda vardır.”

Hürriyet gazetesinden Cüneyt Arcayürek’e açıklama yapan Türkeş’in Komando kamplarına ilişkin şu açıklamasından sonra haberin başında aktardığımız 7 TİP’li gencin katledilmesi gibi ilerici gençlere karşı hain pusu girişimleri başlamıştı: “Komandoları destekliyorum çünkü onları biz kurduk ve eğittik. Bu kamplarda partimizin gençlik kolları sportif ve kültürel faaliyet yapıyor. Kendilerine judo ve karate öğretiliyor. Komünistler memleketi sahipsiz sanıp sokak hakimiyeti kurmak istiyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Komünistlerin anladıkları dilden konuşacak gençlik yetiştiriyoruz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s