Bu olay Türkiye’de yaşandı: Dev firmanın hamburgerinin içinden iğne çıktı

hamburger

ABD’li hızlı yemek zincirinin Türkiye’deki bir AVM’de olan şubesinden alınan hamburgerin içinden iğne çıktı.
Bu hafta içinde, (11 Nisan Çarşamba günü)  Ankara İstanbul yolu üzerindeki Highway AVM’ de gıda skandalı yaşandı. Söz konusu alışveriş merkezinde bulunan Burger King’ten, aldığı hamburger yüzünden Kadir adlı bir yurttaş az kalsın ölüme kadar gidebilecek sağlık problemleri yaşayacaktı. Yurttaşın iddiasına göre satın aldığı hamburgeri  tüketirken dişlerinin arasına sert bir cismin takıldı.  Cismi ağzından çıkaran yurttaş,  bir gıdanın içinde asla olmaması gereken bir şeyle karşılaştı. Yurttaş hamburgerin içinden çıkan paslı iğneyi fotoğrafladı.

Hamburgeri aldığı firmadan şikayetçi olan yurttaş, Şikayetvar.com sitesinde de başına gelen olayla ilgili şunları aktardı:

burgerkingi

“HERKES BİLSİN”

“11.04.2018 tarihinde saat 18:17 de Ankara İstanbul yolu üzerindeki Highway AVM’ de bulunan Burger King’ten satın almış olduğum Whopper Cheese menünün burger köftesinin içinden paslı bir toplu iğne çıktı. Şans eseri yutmadığım ve sadece ısırmış olduğum bu iğne çok ciddi sorunlara yol açabilirdi. Dahası bu iğne, ne olduğunun farkında olmayan küçük bir çocuğun yiyeceğinden de çıkabilirdi.”

Yurttaş konu hakkında yasal başvuruda bulunduğunu belirterek ayrıca, “Köfte yapım malzemeleriyle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir maddenin, ki ciddi derecede sağlık tehlikesi bulunmakta, yüzlerce şubesi olan bir firmanın ürününden çıkmasının mantıklı bir açıklaması olabilir mi? Gerekli yasal işlemleri başlatmış olmakla beraber, herkesin bilgilenmesi amacıyla buradan da paylaşmak istedim.” şeklinde paylaşım yaptı. H. Burak Öz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s