Arkadaşlık sitesi dolandırıcılığı: Bir soda ile nescafeye 4 bin TL ödetti

sodaya

Arkadaşlık sitesinde tanıştığı kadının davet ettiği mekana giden ve yalnızca bir soda ile kahve içtiğini belirten kişiye 4 bin TL hesap ödetildi.

Donanımhaber sitesinde bir kullanıcı dolandırıldığını belirterek, başından geçenleri anlattığı bir paylaşımda bulundu. Ekşi Sözlük gibi diğer paylaşım sitelerinde de yer alan paylaşım birçok yurttaşın dikkatini çekti.

Paylaşım şöyle:
Ben kurumsal firmada çalışan bir bilgisayar mühendisiyim. Ailemle beraber İzmir Karşıyaka’da yaşıyorum. 4 ay önce ecift.com adlı bir tanışma sitesine üye oldum. iş arkadaşım, bu siteden birisi ile tanıştı ve evliliğe doğru ilerleyen ilişkisi var. onunda teşviki ile bu siteyi denemeye karar verdim.

Birkaç gün önce mesaj kutuma bir bayan profilinden mesaj gelmiş. Bana yakında oturan bir semtte. Benim evime 10 dk yürüme mesafesi olan bir mekanda olduğunu istersem gelip tanışabileceğimi söyledi. Ben de teklifini kabul ettim. Alkol kullanmıyorum başka yerde buluşalım mı dedim. O da bende zaten bahçesinde oturdum, çay içiyorum, burası sakin, gel çay kahve içersin, eğer kafamız tutarsa senin istediğin gibi alkolsüz bir yere geçeriz dedi. telini verdi. aradım. gel dedi.
mekanın önüne gittim. ben geldim diye mesaj yazdım. oda kapının önündeki masalarda oturduğunu söyleyip, içeri kapalı kısma girmeden hemen orada beni karşılayıp, bir sandalye gösterip oturttu. Açıkçası mekanın dış görünüşü ve kadının giyinişinden durumu anladım biraz. Ama daha önce hayatımda hiç konsomatrisli bir bar içine girmediğim için tereddütte kaldım. Ne içersin diye sorunca, soda istedim. Kızda bardakta votka istedi.  Burasının ortamı beni rahatsız etti, kalkalım deyince, o da “tamam bir kahve iç, kalkarız .ben bir lavaboya gideyim .o sırada yalnız kalma kahveni içerken, arkadaşım da burada o sana eşlik etsin diyerek, içeriden bir kız çağırdı. sonra yine garson bozuntusu herif geldi. O kıza ne içeceğini sordu, o da bira istedi. Güya bunun ev arkadaşıymış, beraber oturmaya gelmişler. Asıl kız, 5 dakika sonra geldi.

İÇERİDE 30 ADAM VAR KEMİKLERİNİ KIRARLAR!
Hadi kalkalım artık , ilerideki kahve dünyasına geçelim mi, eğer kalkmayacaksan sonra başka zaman buluşuruz dedim. O da, dur hesabı ödeyip kalkalım o zaman diyerek, şu hapishane kaçkını kılıklı heriften hesabı istedi. ben de onun daveti ile gittiğimi ve kendisi bana ne içersin diye teklif ettiği için , bir soda ve nescafe içsemde kendi içtiğimi yinede öder kalkarım dedim içimden.

İçerideki adamı elinde bir kağıtla geldi. Kağıtta sadece 4000 TL. yazıyor. Kağıdı direkt benim önüme koydu. Dedim bu ne yaa ! Bir soda bir nescafe hadi seninde 2 bardak votkan dahil olsun 4.000 tl mi olur? Hapishane kaçkını tipli herif, “Eee mekandan gece bitmeden, erken kız götürüyorsun onun bedeli ” dedi. Kız hemen atılıp, “Ne olur rezillik çıkmasın, içeride 30 adam var seni buradan sağlam çıkartmazlar, sen öde ben buradan çıkınca sana alacağım para ile nakit geri öderim “deyince baktım tehdit ediliyorum bir an panikledim… Bende üzerimde o kadar para yok deyince, onlarda çıkar cüzdanı içini görelim dediler.  Herifler iyice dayılanmaya başladı. kartım var ama limiti yetmez, nakit 200 tl var dedim. Hani göster bakalım dediler. o sıra ordaki herif, sen kartı bana ver, şifresini bana söyle ben nakit çekip gelirim bankadan deyince, o halde ben çekip geleyim, hazır kurtulmuş olurum buradan diye düşündüm. Tabi hemen sert şekilde , olmaz ödeme yapmadan buradan çıkamazsın, ya kartı ver biz çekelim ya da burada kredi kartından ödersin diye çıkışınca, bende limiti yetmez dedim. o sıra elimdeki kartı kız hızlıca alıp, “Yaa bir deneyelim, bak rezillik çıkçak burdakiler sabıkalı adamlar laftan anlamaz ” diye korkuttu. Yani arkadaşlar,  mecburen ödedim.

KARAKOLA POLİS “BİR ŞEY YAPAMAYIZ” DEDİ

Hesabı ödeyince, kız “Sen şimdi kalk, yarım saat sonra Karşıyaka’da 1902 diye bir mekan var bekle” dedi. Gelmeyeceğini biliyordum. Mekandan çıktıktan kısa mesaj attım. Kız, işler uzadı felan filan az sonra çıkacağım diye yazdı. Çıkıcam yazdı, bir daha yazmadı, telini kapadı. Karşıyaka çarsısı içindeki polis karakoluna gitmeye karar verdim. Durumu anlattım. Biz bir şey yapamayız, sen şikayetci olsan onları alsak, içerideki diğer çalışanları şahit gösterip, senin için yedi içti hesap bu tuttu derler, sonra dava açılır, sen uğraşırsın bir şey çıkmaz , sende ailende düzgün birisin belli, adli süreçle yorulup yorma kendini dedi. Polis. “ya memur bey içeride toplam 50 dk durdum. 50 dk da bir insan 4000 tl ne yer içer dedim. kamera falan varsa belli olur. adisyon falan bile yok. ne yediğim içtiğim belli değil ” deyince polis de, “Onların kameraları yoktur , varsa da görüntüleri silmişlerdir, adisyonu da uydururlar.” dedi.

“SEKSİN ORTASINDAYIM”

Kıza babam subay, hepinizi savcılığa vereceğim diye mesaj attım.  Turkcellden telefonununu açtığına dair mesaj geldi. 20-30 kez aradıktan sonra, kız teli açıp, “Ne var a..ına koduğum, a..cık ağızlı, seksin ortasındayım beni rahatsız etme, bak yoksa hem seni hem babanı fetöcü diye polise ihbar ederim ” deyip kapadı. İyice sinir oldum. bir 20-30 kez yine aradım. Bu sefer bir herif açtı küfürler etti. Şimdi savcılığa versem bu zorba eşkiyaların mekanı, bizim eve 5 dk mesafede. mahkeme aşamasında evimizin adresini öğrenecekler. ailemin huzurunu kaçırırlar. İnanın hayata küstüm. Bir aylık maaşın gittiğine mi yanayım, kimseye anlatamayıp bir şey yapamadığıma mı? “

Reklamlar