Menzil’in tesisinde boğulma haberini yapmak isteyen DHA muhabiri, müritlerden kaçmak isterken domuza çarptı

makineleri kirildi

Adıyaman’da Menzil tarikatının Buhara Evlerinin içindeki kaplıcada bir kız çocuğunun boğulduğuna ilişkin haberi yapmak isteyen DHA muhabiri, müritlerden kaçmak isterken motosikletiyle domuza çarpıp yaralandı. 

Demirören Haber Ajansı Muhabiri Murat Kurt, Adıyaman’da Menzil tarikatı tarafından işletilen kaplıcanın havuzunda önceki gün bir 14 yaşında bir kızın boğulduğuna ilişkin istihbarat aldı. Kurt iddiasına göre olay yerine gidip fotoğraf çekip bilgileri topladı. Fakat sonrasında tarikat mensupları etrafını sarıp fotoğraf makinesindeki görüntüleri sildi.  Bununla da yetinmeyen Menzil müritleri gazeteciyi takip etmeye başladı. Takip edildiğini anlayan gazeteci de motosikletiyle tarikat mensuplarından kaçmak isterken bilmediği bir yola girdi. Burada bir domuza çarptı. Motosikletinden düşen gazeteci hafif yaralanırken, makineleri kırıldı, motosikleti ise hasar gördü.

Murat Kurt sosyal medya hesabından başına gelen olayı şöyle aktardı:

muritler

“Murat Kurt DHA ve yerel haber muhabiriyim.
Olayın gerçek yüzü budur.

Dün akşam saat 20;45 sıralarında 112 telsiz onusunda Menzil buhara evlerinde buğulama ihbarı üzerine Göçeri Devlet hastanesi intikal etmiş bulundum.
Ambulans ile ayni anda hastaneye giriş yaptık. Olayı haberleştirmek için görüntü aldım ve menzil de görevli kişilerce elimdeki kamerayı gasp ederek haberleştirmek için aldığım asayiş olayın görüntüsünü sildiler.
Basın kartım üzerimde olmadığı için makinemi elimden almak isteyen kişilere makinemi vermeyip gazeteciyim dememe rağmen dinlemeyip etrafıma dizildiler. Elimden makinemi alan kişilere jandarmayı çağırmasını ve onların gerekenin yapmasını söylediğim halde. İçlerinden biri ” jandarma kim ya ben polisim jandarmayım.” dedi.

musa kurt
Ben her zaman olduğu gibi Göçeri Devlet hastanesinde, çekmek istediğim asayiş olayını haberleştirmek için gittim. Boğulma vakıasının nerede olduğu olarak değil, normal bir adli vaka olarak gördüm. Benim Menzil ile herhangi, alıp vereceğim bir mesele yok. Cüzdanın çıkardığı bir kart ile tehdit içerikli sözlerde bulunan kişileri kınıyorum. Hiç hoş bir hareket değil.
Olay yerine gelen jandarma ekipleri elimdeki görüntüleri sildiklerini belirttim. Boş ver uğraşma boş diyerek oradan uzaklaşmamı istedi. Bende dediklerini yaptım sıkıntı çıkmasın diye oradan yola çıkarak bir arkadaşın yanına 5 dakika oturdum.
Menzil sivil güvenlik kişileri oldukları olan 3 kişi orada dolaştıklarını bana doğru geldiklerini görünce, laf etmesinler diye motora binip yola çıktım. O esnada peşimden gelen bir aracın o 3 kişi olabileceği düşüncesiyle ana yoldan kestirme bir yola saptım. Önüme çıkan bir domuz sürüsü kazaya sebebiyet verdi maalesef.
Çok şükür iyiyim. Ufak bir iki sıyrık oldu. Yalnız kameralarım kırıldı.
Burada anlatılarım dışında ekstradan bir şey eklenmemiştir. Bu da olayın iç yüzüdür.”

Adıyaman’ın yerel gazetecisi Hacı Boğatekin’den aldığımız bilgiye göre boğulma olayı tarikatın Buhara Evlerinin kaplıcasında meydana geldi. E.Ç adlı 14 yaşındaki kız çocuğu Adıyaman 400 yataklı Araştırma Hastanesinde şuan yaşatılmaya çalışılıyor. Boğatekin’e göre olayı Kahta Kaymakamı da doğruladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s